BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptemberben 32 milliárd dollárt vontak ki amerikai részvényalapokból

A befektetők rekord összeget, 32 milliárd dollárt vontak ki amerikai részvényalapokból szeptemberben, miután a szeptember 11-i támadást követőn a részvényárfolyamok zuhanni kezdtek - tette közzé az alapok vizsgálatával foglalkozó Lipper Inc.

2001. október 18. csütörtök, 18:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az általuk számított szeptemberi tőkekiáramlás meghaladja az eddigi 20,6 milliárd dolláros rekordot, amelyet idén márciusban az Investment Company Inctitute (ICI) regisztrált. (Az ICI szeptemberre vonatkozó adatai várhatóan a következő hetekben jelennek meg.) Szeptember már a harmadik egymást követő hónap volt, amelyben a részvényalapok nettó készpénzkivonást szenvedtek el. Az eddig eltelt 9 hónapból ötben tőkekivonást regisztráltak. A szeptemberi pénzkivonás csaknem egy százalékát képviseli a részvényalapok teljes tőkéjének, ami augusztus végén 3390 milliárd dollárt tett ki. Az október 15-ig számolt egyenleg szerint októberben kisebb, mintegy 300 millió dolláros beáramlás várható.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet