Amerikának kalapáccsal koppintottak az orrára, tanulni fog belőle, ahogyan tanult és megerősödött Pearl Harbor után is - mondta az előbb valaki a Bloombergen, ilyen a hangulat most. Amit tudni lehet: négy repülőgépet térítettek el tegnap, két UAL és két American Airlines járatot. Egy-egy gép csapódott a World Trade Center tornyaiba, ezek később összedőltek. Egy gép a Pentagonnak ment, az épület egy részét lerombolva. A negyedik gép Pittsburg mellett lezuhant, ezt már figyelte a légierő. Az hála istennek nem igazolódott, hogy amerikai katonák amerikai utasszállítót lőttek volna le, most úgy tudni, hogy ez a gép az eltérítők miatt zuhant le. Tegnap számos kisebb robbanásról is hallani lehetett, ezekről i is beszámoltunk, de még most sem tudunk biztosat ezekről most nem beszélnek. Szó volt arról is, hogy egy autóbomba miatt kigyulladt az amerikai külügyminisztérium, ez most nem tűnik tuti információnak. Az viszont biztos, hogy a WTC-től nem mesze álló 47 emeletes Salamon Brothers Building összedőlt. Az áldozatok számáról tág tartományban születtek becslések, ebbe most ne memjünk bele.
A világ tőzsdeindexei nagyot estek az események hatására. A biztosítók és légitársaságok vezetésével az FTSE100 5,7, a Dax 8,5, a Cac 7,4, a Nikkei 6,5, a HSI pedig több mint 9 százalékot esett, az amerikai tőzsdék nem nyitottak ki. Egyelőre nem világos, hogy lesz-e ma kereskedés Európában, vagy a BÉT-en. A Brent 29 dollár fölé emelkedett, az amerikai alaptípus ára viszont 30 dollár fölé ugrott. Az olajtársaságok részvényei erősödtek.
A dollár 1,7 százalékot esett az euróval szemben, a reggel egy euróért 0,9110 dollárt kellett adni.
