BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptember 3-án törlik az OTP elsőbbségit a tőzsdéről

Az OTP Bank mai hirdetményében nem csak a részvénycseréről olvashatunk, ugyan mindössze egy bekezdés erejéig, de a szöveg megemlíti, hogy az osztalékelsőbbségi részvények hétfőn már nem forognak a tőzsdén. A társaság kérésére ekkortól törlik a részvényeket az értékpapírlistáról. Tehát a bank ugyan szokatlanul hosszú csereidőszakot biztosít - vélhetően ebben komolyan szerepet játszik a csere során fizetendő 5157 forintos méltánytalannak tartó részvényesek pere, amelynek első fordulója csak a jövő hónapban kezdődik -, de a tőzsdén a felajánlási időszakban már nem forognak a részvények.

2001. augusztus 29. szerda, 08:54

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet