BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent az Édász eredménye is

A többi áramszolgáltatóhoz hasonlóan az eredmény csökkenéséről számolt be az Észak-dunántúli Áramszolgáltató Rt. (Édász) is a mai megjelent gyorsjelentésében. A társaság az első félévben 2,73 milliárd forint adózott eredményt ért el, ami 37 százalékkal kisebb a bázisidőszaknál.

2001. augusztus 14. kedd, 09:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég konszolidált, nem auditált gyorsjelentése szerint 52,5 milliárd forint árbevételt ért el, ami közel 10 százalékos bővűlést jelent. A villamosenergia árának év eleji emelése hátrányosan érintette a társaságot, mivel az értékesítési ár átlagosan csak 6 százalékkal emelkedett, míg a bekerülési költség átlagosan 13,2 százalékkal nőtt.
Az Édász villamosenergia-értékesítése 4,4 százalékkal 3586 GWh-ra nőtt ebben az időszakban, viszont a hálózati veszteség a korábbi 10,9 százalékról 9 százalékra csökkent. A legnagyobb mértékben az alapdíjas fogyasztás nőtt, 28,5 százalékkal. A teljesítménydíjas fogyasztás viszont csak 4,8 százalékkal 2236 GWh-ra bővült, ami az ipari parkok vállalatainak és a bevásárlóközpontok fogyasztásának növekedésével magyarázható. A lakásháztartási értékesítés 2,9 százalékkal 924 GWh-ra emelkedett.
A társaságnál az elmúlt időszakban jelentősen nőttek a kötelezettségek, elsősorban a beruházási és fejlesztési hitelek, amelyeket az Édász fejlesztési célra, erőművi és egyéb ingatlanberuházásra- és felújításra vett fel.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet