A második negyedév, folytatva az első három hónap tendenciáját lényegesen meghaladta mint az egy évvel ezelőtti, mind a társaság által tervezett számokat. Az első hat hónap árbevétele 18,7 százalékkal, 25,4 milliárd forintra emelkedett, amiben mind a hazai és az export forgalom bővülése egyaránt szerepet játszott. Az áprilistól júniusig terjedő időszak az eddigi legmagasabb eladási számokat hozták az Egisnél. Ebben komoly szerepet játszott, hogy a kereskedők a július elsejei áremelésre készülve jelentős készleteket halmoztak fel, valamint az, hogy az oroszországi és a kelet-európai szállítások értéke tovább nőtt.
A költségek igen kedvezően alakultak -bár az új számviteli szabályok kiigazító hatását is figyelembe kell venni - a társaságnál, ez főként annak köszönhető, hogy a forgalom a legkisebb költségű piacokon nőtt leginkább. A közvetett költségek 8,7 milliárd, a közvetlen költségek 8,9 milliárd forintos értéke nem jelent komoly változást. A növekvő forgalom és mérsékelt költségek eredményeképpen az üzemi eredmény 73 százalékkal 7,4 milliárd forintra nőtt. A társaság egyébként a következő időszakban magasabb arányú költségekre számít.
Az Egis pénzügyi eredménye ugyanakkor jelentősen rosszabb lett a korábbinál, hiszen most 2,4 milliárd forint veszteséget szenvedett el a társaság. Ez egyrészt a közel egy milliárd forinttal csökkenő pénzügyi bevételek, másrészt a duplájára emelkedő ráfordításoknak köszönhető. A pénzügyi kiadások zöme, mintegy 3,2 milliárd forint ugyanakkor a határidős devizaügyletek miatt keletkezett, amit a dollárgyengülés fedezésére kötött a társaság. Az itt keletkező veszteséget az export árbevételben képződött jelentős árfolyamnyereség ellentételezte. Az adózás előtti 5 milliárd forintos eredményből a kedvezmények miatt 254 millió forint közterhet fizetet a társaság, így végül 4,767 milliárd forint lett a mérleg szerinti eredmény.
Az Egis piaci részesedése továbbra is 7 százalékos a honi piacon, amivel a Richter mögött a második legnagyobb hazai gyártó. Az idei üzleti évből egyébként már csak alig 2 hónap van hátra, hiszen a közgyűlési döntés szerint a cég október1-től-szeptember 30-ig tartó üzelti évre tér át.
