BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Betonútépítő miatt veszteséges a Pannon-Flax

A Pannon-Flax Győri Lenszövő Rt. konszolidált adózás utáni vesztesége az első félévben 449 millió forint volt, szemben a tavalyi év azonos időszakában elért 44 millió forintos nyereségével. E mögött viszont a Betonútépítő Nemzetközi Építőipari Rt. 554 millió forintos vesztesége áll, hiszen a Pannon-Flax az első hat hónapban egyedül 108 millió forintos adózás utáni nyereséget ért el.

2001. augusztus 14. kedd, 10:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannon-Flax csoport árbevétele a féléves gyorsjelentés szerint 3,64 milliárd forint lett, ami jelentősen elmarad a tavalyi 6,72 milliárd forintos forgalomtól. A konszolidált üzemi veszteség 392 millió forintot tett ki idén, az egy évvel korábbi 264 millió forintos nyereség után. A pénzügyi veszteség 33 millió forintos tétele pedig csak tovább rontotta a számokat, így a szokásos vállalkozási eredmény sora 425 millió forint veszteséget mutat.
A cégcsoporton belül a Pannon-Flax Rt. az első félévben 2,28 milliárd forint nettó árbevételt, míg üzemi szinten 170 millió forint nyereséget ért el. A Betonútépítő Nemzetközi Építőipari Rt. forgalma az első félévben 1,35 milliárd forint volt, míg tavaly az első hat hónapban még 5,1 milliárd forint árbevételre tett szert.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet