Kilenc hete a legalacsonyabban zárt a Nikkei 225: 2,4 százalékkal - 316,01 ponttal - 13 ezer alá, 12 840,10 pontra esett a zsugorodást mutató első negyedévi GDP-adat közzététele után. A fő vesztes a NEC Corp. és a Rohm Co. volt, miután amerikai félvezető-gyártók pesszimistán nyilatkoztak saját forgalmuk állásáról, s a piac szerint japán társaik is megszenvedik a kereslet szűkülését.
2001. június 12. kedd, 08:30
