BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia tőkepiacon értékesíti a Slovnaft 7,98 százalékát

A szlovák privatizációs ügynökség június 15-ig tőkepiacon értékesíti az ország egyetlen olajfinomítójának, a Slovnaft 7,98 százalékát, azaz 1 millió 646 ezer 773 darab részvényt ad el - jelentette be Ivan Miklos miniszterelnök-helyettes. Az MTI által közölt Reuters-hír szerint sem a kormány, sem a privatizációs szervezet nem közölt közelebbit a megcélzott értékpiacról.

2001. május 28. hétfő, 19:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Online értesülései szerint valószínűleg nem a pozsonyi tőzsdén értékesítik majd a részvényeket, hiszen ott tavaly összesen csupán 9,5 ezer darab Slovnaft-papír forgott.
Mint ismeretes, a Slovnaft 36,2 százalékát a Mol Rt. birtokolja, a magyar társaságnak 262 millió dollárjába került az akvizíció. A Slovnaft az elmúlt évben 1,840 milliárd korona (mintegy 37 millió dollár) eredményt ért el, ami után részvényenként 27 koronás osztalékot fizetett. 2001 első negyedében az adózás előtti nyereség 971 millió koronára (közel 20 millió dollárra) rúgott, s az idei tervekben 4 milliárdos (azaz 80 millió dolláros) profit szerepel.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet