A NAPI Online értesülései szerint valószínűleg nem a pozsonyi tőzsdén értékesítik majd a részvényeket, hiszen ott tavaly összesen csupán 9,5 ezer darab Slovnaft-papír forgott.
Mint ismeretes, a Slovnaft 36,2 százalékát a Mol Rt. birtokolja, a magyar társaságnak 262 millió dollárjába került az akvizíció. A Slovnaft az elmúlt évben 1,840 milliárd korona (mintegy 37 millió dollár) eredményt ért el, ami után részvényenként 27 koronás osztalékot fizetett. 2001 első negyedében az adózás előtti nyereség 971 millió koronára (közel 20 millió dollárra) rúgott, s az idei tervekben 4 milliárdos (azaz 80 millió dolláros) profit szerepel.
