BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az E.ON nyerte az Édász-pert

Lapunk információi szerint az E.ON került ki nyertesen abból az Édász-részvényátruházási perből, ami a német cég és az EdF között közel két éve zajlik. A német cég számára így elhárult annak a veszélye, hogy a franciáknak kelljen átadnia pakettjét. A vita hátterében a cég kontrolljáért évek óta folyó harc áll. A fejleményekből ítélve nem elképzelhetetlen, hogy a két tulajdonos közti Édász-meccs a végső fordulóhoz érkezett. Cikkünk a szombati NAPI Gazdaságban.

2001. május 26. szombat, 10:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Végéhez közeledik az Édászt tulajdonló E.ON (korábbi nevén Bayernwerk) és az EdF közötti, a győri áramszolgáltató 27 százalékos pakettjéért, végső soron a cég kontrolljáért folytatott pereskedés. Lapunk úgy tudja, hogy a választott bíróságon immár 2 éve tartó pert jogerősen az E.ON nyerte, így a német cég számára elhárult annak a veszélye, hogy a franciáknak kelljen átadnia pakettjét.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet