BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gdanski finomító: a Rotch egymilliárd dollárt ajánl

A Mol Rt.-vel versenyző brit Rotch Energy Limited a gdanski kőolajfinomító 75 százalékos részvénycsomagjának megvételére és beruházásra 2004-ig több mint 1 milliárd dollárt szán - közölte az MTI a cég varsói sajtóértekezletén elhangzottakra hivatkozva. David Wood, a Rotch akvizíciós projektjének főnöke elmondta még, hogy cége az évente feldolgozott nyersolaj mennyiségét a jelenlegi több mint 4 millióról 7,5 millió tonnára szándékozik növelni, oly módon javítva a termékek minőségét, hogy azok megfeleljenek a 2005-ben életbe lépő európai normáknak, és egyúttal csökkenjenek a vállalat működési költségei.

2001. május 22. kedd, 16:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit cég a jelenlegi 250-ről 600-ra szándékozik növelni a Rafineria Gdanska (RG) benzinkútjainak számát. A Rotch csoport, amelyhez a Rotch Energy mellett a Mitsui, a Gulf és lengyel befektetők tartoznak, az RG átvétele után osztalékprogramot fog felajánlani a finomító részvényeinek 15 százalékát birtokló dolgozóknak, hogy ne adják el részvényeiket. Wood közölte továbbá, hogy távlatilag 50 százalékos részvénycsomag lesz a lengyel befektetők kezében, mert a Rotch csoporthoz tartozik a 17 üzemanyag-disztribútor cégből álló Konsorcjum Gdanskie és a Kredyt Bank SA is.
Jelenleg a gdanski finomító részvényeinek 75 százalékát a Nafta Polska, 15 százalékát a dolgozók, 10 százalékát pedig a kincstárügyi minisztérium birtokolja.
Elemzők korábban az értékesítésre kijelölt 75 százalékos részvénycsomag értékét 2-300 millió dollárra becsülték, és véleményük szerint minimálisan ugyanekkora befektetésre lenne szükség a tranzakció után.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet