BUX 138614.51 0,72 %
OTP 44540 1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol gyorsjelentési előzetes: tizenkétmilliárdos veszteség várható

Várhatóan kedden teszi közzé első negyedéves gyorsjelentését a Mol Rt. Az olajtársaságtól meglehetősen rossz eredményeket várnak az elemzők - a NAPI Gazdaság által megkérdezett elemzői becslések konszenzusa 12 milliárd forintos veszteséget hozott ki. Az elemzések ugyanakkor hatalmas szóródást mutatnak, a bizonytalanság fő oka továbbra is a gázüzletág.

2001. május 12. szombat, 07:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pesszimizmusra minden ok meg is van, a gáz importára az olajárakat késleltetve követő rendszer miatt minden eddiginél magasabb volt, ráadásul ez volt a leghidegebb időszaka is a télnek, sőt, a finomítói árrések is szűkültek az első negyedévben. Komoly bizonytalansági tényező ugyanakkor az is, hogy a Mol vajon mennyi gázt tárolt be későbbi felhasználásra: ez a tétel ugyanis az elmúlt negyedévekben rendre 15 milliárd forint körüli összeggel növelte a gázüzletág veszteségét.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet