A pesszimizmusra minden ok meg is van, a gáz importára az olajárakat késleltetve követő rendszer miatt minden eddiginél magasabb volt, ráadásul ez volt a leghidegebb időszaka is a télnek, sőt, a finomítói árrések is szűkültek az első negyedévben. Komoly bizonytalansági tényező ugyanakkor az is, hogy a Mol vajon mennyi gázt tárolt be későbbi felhasználásra: ez a tétel ugyanis az elmúlt negyedévekben rendre 15 milliárd forint körüli összeggel növelte a gázüzletág veszteségét.
