BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dédász közgyűlés - 7 százalék az osztalék

A Dédász Rt,. mai közgyűlése 7 százalékos osztalék kifizetéséről döntött. A cég - 2,95 milliárd forintos adózás előtti eredményével - fennállásának legjobb évét zárta. Az idei évet tekintve már nem olyan optimista a vezetés, de 10 milliárd forint fejlesztési költséget azért előirányzott.

2001. április 24. kedd, 12:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Dédász tavalyi jó eredménye annak köszönhető, hogy a társaság 160 fővel csökkentette a létszámot, az 1997 óta regisztrált létszámcsökkenés így elérte a 40 százalékot. A cég vezetése ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a hatékonyság javulás idén már nem lesz képes ellensúlyozni a régió áramfogyasztásának 1 százalékos csökkenéséből és a hatósági árszabályozásból eredő bevételkiesést.
A közgyűlésen elhangzott, hogy a társaság továbbra is törekszik a megegyezésre az MVM Rt-vel, ahogyan az új hálózatok telepítésekor kész megállapodni az önkormányzatokkal az oszlopdíjakról is, amennyiben egy összegben meg tudja váltani a póznák helyét. A már meglevő oszlopokra csak akkor fizet a Dédász, ha erre a bíróság kötelezi.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet