A Dédász tavalyi jó eredménye annak köszönhető, hogy a társaság 160 fővel csökkentette a létszámot, az 1997 óta regisztrált létszámcsökkenés így elérte a 40 százalékot. A cég vezetése ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a hatékonyság javulás idén már nem lesz képes ellensúlyozni a régió áramfogyasztásának 1 százalékos csökkenéséből és a hatósági árszabályozásból eredő bevételkiesést.
A közgyűlésen elhangzott, hogy a társaság továbbra is törekszik a megegyezésre az MVM Rt-vel, ahogyan az új hálózatok telepítésekor kész megállapodni az önkormányzatokkal az oszlopdíjakról is, amennyiben egy összegben meg tudja váltani a póznák helyét. A már meglevő oszlopokra csak akkor fizet a Dédász, ha erre a bíróság kötelezi.
