BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tokió nagyot esett

A Nikkei-225 a 27 hónapos mélypontot jelentő 13 138 ponton zárt, ami 1,7 százalékos zuhanást jelent. A mélyrepülés a Nasdaq esését követte, de jelentős szerepet játszott, hogy a július-szeptemberi időszak GDP-adatát bővülésről zsugorodásra módosították Tokióban.

2001. február 8. csütörtök, 08:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nikkei-225 napközben 28 hónapos mélységben, 13 076 ponton is járt, ami több mint két százalékos csökkenés a szerdai záróértékhez képest. A zuhanáshoz hozzájárult főként azoknak a technológiai cégeknek az árfolyamesése, amelyek profitkilátásait számottevően rontja az amerikai gazdaság erőteljes fékeződése. A július-szeptemberi időszak japán GDP-jének negyedéves összehasonlításban 0,2 százalékos növekedésről 0,6 százalékos zsugorodásra való módosítása további nyomást jelentett a piacra. A Nikkei végül 1,7 százalékkal alacsonyabban, a 27 hónapja nem látott 13 138 ponton zárt. A nap nagy vesztese a Matsushita Communication Industrial Co Ltd. volt, amely egy nappal azután, hogy jócskán lejjebb vitte nyereségkilátásait, 11 490 jenre zuhant a szerdai 13 490 jenről.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet