BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DÉLI ÖSSZEFOGLALÓ

Háromnegyed egykor a FTSE 100 0,71 százalékkal, a CAC 1,96 százalékkal, a DAX 1,51 százalékkal tartott lefelé, az S&P futures 3,60 ponttal csökkent. A BUX 38 pontot esett nyitás óta, az Antenna, a Mol, a Skála és a TVK dacolnak az árral. A prímagáz rendkívüli közgyűlésén bejelentették, hogy Oláh Tamás lesz a társaság új vezérigazgatója. A részvényesek se idén, se jövőre nem számíthatnak osztalékra- közölte az igazgatóság elnöke, Jankovich Ferenc, aki szerint a jelenlegi helyzetben nem valószínű, hogy még az idén eladják a budaörsi ingatlant.

2000. december 4. hétfő, 13:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A folyó fizetési mérleg 39 millió eurós hiánya sokkal jobb lett a várt 130 milliónál. Az áruforgalmi egyenleg 289 milliós hiánya magas, de csak alig rosszabb, mint amit az elemzők többsége várt. Kellemes meglepetést okozott ugyanakkor a szolgáltatások és a jövedelmek egyenlege. Előbbi 241 millió eurós többletet ért el, az utóbbinál pedig a várt 100 millió eurótól jóval elmaradó, mindössze 31 millió eurós hiány keletkezett.
Magas lett ugyanakkor az októberi portfóliótőke kiáramlás. Az októberi 126 millió euróval együtt ezen a soron az első 10 hónapban 564 millió euró a tőkekiáramlás, és ez lényegében megfelezi az összes nem adósság generáló finanszírozást. Ennek értéke a 1057 milliós FDI miatt 10 hónap alatt 493 millió euró volt, ami a 1025 milliós fizetési mérleg hiánynak csak a felét finanszírozza.
A NAPI Gazdaság értesülése szerint eladták a Mai Napot és a Magyar Hírlapot. A vevő a svájci Ringier médiabirodalom. A szerződést október 1-jei dátummal kötötték meg, de a szerkesztőségben csak ma jelentették be. Holnaptól már az econet.hu nevén, econet tickerkóddal forognak a Virginia kárpótlásijegy hasznosító ezer forint névértékű részvényei - jelentették be az econet.hu sajtótájékoztatóján. Az IMF küldöttsége megkezdte tárgyalásait a török jegybank, illetve a bankfelügyelet illetékeseivel a fenyegető pénzügyi válság elhárításának lehetőségeiről.
Esett a ma tőzsdére menő Telenor árfolyama a kereskedés első órájában az oslói tőzsdén. A 42 koronás (4,54 dollár) kibocsátási ár eleve a múlt héten lefelé módosított ársáv alsó szélét jelentette, ehhez képest a norvég távközlési vállalat papírjai 39,8 – 41,3 korona között forogtak, nagy forgalom mellett. A papírok ma debütálnak a nasdaqon is.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet