BUX 138863.22 0,9 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fillérekbe fog kerülni a kínai ChatGPT, a Huawei-készülékekbe is beolvad

Élesítette új kísérleti mesterséges intelligencia modelljét a DeepSeek, ami a ChatGPT kínai megfelelője. Emellett a vállalat azt is közölte, hogy a felére csökkenti a szoftvereszközök árait, az új modellt pedig támogatni fogják a Huawei termékei.

2025. szeptember 29. hétfő, 21:56

Fotó: Reuters / Dado Ruvic
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A titokzatos kínai startup a közösségi média felületén posztolt a DeepSeek 3.1-es, kísérleti fázisban lévő verziójáról. A vállalat ismertetése szerint az új modell egy úgynevezett DeepSeek Sparse Attention (DSA) nevű technikát alkalmaz, ami elmondásuk alapján egy közbenső lépés a következő generációs architektúrájuk felé.

A hangcsoui székhelyű vállalat azt is jelezte, hogy az új modell kidolgozásában kínai chipgyártókkal is együttműködik – számolt be róla a Bloomberg.

A DeepSeek még az idei év elején sokkolta le a Szilícium-völgyet a rendkívül szofisztikált, és a ChatGPT-nél olcsóbb R1 modelljével, az új verzióban meg akarják erősíteni vezető pozíciójukat a kínai mesterséges intelligencia szektorban.

A DeepSeek azt is bejelentette, hogy felére csökkenti szoftvereszközeinek árait, csatlakozva ezzel más kínai startupokhoz, amelyek drasztikusan csökkentik költségeiket.

A kínai mesterséges intelligencia chipek piacvezetője, a Huawei a DeepSeek közlésével párhuzamosan bejelentette, hogy a termékei támogatni fogják a legújabb AI-modellt.

A ChatGPT készítői szerint a kínai chatbot nem az, aminek látszik
A Fehér Házban már mérlegelik, hogy a DeepSeek megjelenése milyen nemzetbiztonsági következményekkel járhat.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet