Évi 16 milliárd köbméter földgázt használhat a jövőben Magyarország Már nincs sok növekedési lehetősége a földgázfogyasztásban Magyarországnak, az erőművi beruházások azonban akár 10 százalékkal is feltornászhatják a reálisnak tűnő plafont.
Kétmilliárd dolláros Statoil-üzlet a Mexikói-öbölben A norvég állam tulajdonában lévő Statoil ASA bejelentése szerint a cég a napokban összességében kétmilliárd dollár értékben vásárolt a Mexikói-öbölben olaj-érdekeltségeket a kanadai EnCana Corp.-tól.