BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmászná a Mount Everestet? Siessen, mert szigorítás jöhet

A nepáli kormány előtt van egy előterjesztés, ami szigorítaná annak feltételeit, hogy valaki megpróbálja megmászni a világ legmagasabb hegycsúcsait - írja a 444.hu a BBC nyomán.

2019. augusztus 15. csütörtök, 17:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tervezet szerint - amit a turisztikai minisztérium emberei mellett profi mászók bevonásával készítettek elő - azoknak, akik a Mount Everestre készülnek, előbb bizonyítaniuk kellene alkalmasságukat, és hogy rendelkeznek kellő tapasztalattal a mászáshoz.

Csak azok vághatnak neki a legmagasabb csúcsnak, akik korábban elértek egy legalább 6,500 méteres nepáli csúcsot; továbbá igazolniuk kell majd, hogy fizikailag egészségesek, és hogy megfelelő tapasztalattal rendelkező utastársakkal vagy serpákkal vágnak neki az útnak.

A szigorítás aktualitását az adja, hogy idén rekordszámú, 11 mászó halt meg a Mount Everestre menet, vagy visszaúton a csúcsról - olvasható a portálon.

A tervek közt szerepel továbbá, hogy magasabb pénzösszeghez kötik majd a mászóengedélyeket: így a Mount Everest várólistájára akár 35 ezer euró, azaz több mint 11 millió forint is lehet a beugró.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet