BUX 138602.48 0,71 %
OTP 44500 1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány nem adja fel - újabb olimpiára pályázhat

Budapest is megpályázhatja a 2032-es olimpiát - mondta az Inforádiónak Aján Tamás, a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség elnöke, a NOB tiszteletbeli tagja.

2019. április 1. hétfő, 08:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Aján szerint szinte biztos, hogy Dél- és Észak-Korea együtt jelentkezik majd a 2032-re olimpia megrendezésére. Ennek óriási politikai súlya lenne - olvasható az Infostarton.

Arról is beszélt, Indonézia egyre komolyabb sporttényező nemcsak az ő sportágában, a súlyemelésben, hanem például Ázsia Játékokat is szervezett. "Az elmúlt 8-10 évben óriási változás történt a fővárosban", Jakartában. Az indonéz államelnök is szereti a sportot, és határozott szándéka, hogy odavigye a 2032-es olimpiát.

Ahogy nem titok, Budapest is szemezgeti azt, hogy megpályázza, ha úgy alakul minden.

- tette hozzá.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet