BUX 138863.22 0,9 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elegük lett a nyugdíjasoknak - a kormányhoz fordultak

A nyugdíjasok szervezeteivel folytatott érdekegyeztetés megkezdésére és a jövő évi 2,7 százalékos nyugdíjemelés újragondolására kéri a Nyugdíjasok Országos Képviselete (NYOK) a miniszterelnököt - írja a Népszava.

2018. december 12. szerda, 16:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idős korosztály megbecsülése nincs arányban az ország fellendülő gazdasági helyzetével, s az infláció épp a nyugdíjasokat sújtja leginkább - írja a szervezet.

Miközben a kormány a 2,7 százalékosra tervezett pénzromlás alapján határozta meg az ellátások emelésének jövő évi mértékét, valójában már idén is 10 százalékkal nőttek az idősek kiadásai - áll a Papp Katalin elnök által aláírt levélben - olvasható a portálon.

A gazdasági válság miatt felfüggesztett, de vissza nem vont nyugdíjkorrekciós törvényt a kiváló gazdasági teljesítmény ellenére sem léptették ismét hatályba, így egyre nagyobb a szakadék az aktív dolgozók és a nyugdíjasok jövedelme között és nő a nyugdíjas társadalom kettészakadása is, mert a hosszabb ideje nyugdíjban lévők ellátása nagyon lassan emelkedik. Különösen a 70 év fölöttiek helyzete tarthatatlan - írják.

A nyugdíjas szervezet partnerséget ajánl a kormánynak, amikor az egyeztetés azonnali megkezdését sürgeti.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet