BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több nyugdíjas dolgozik Csehországban

A nyugdíjkorhatár emelkedése ellenére nőtt az aktivitás a hetven évnél fiatalabbak körében.

2013. október 9. szerda, 18:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Míg 2010-ben 129 600 hetven évnél fiatalabb öregségi nyugdíjas járt munkába, addig az idei első félév közepén már 145 ezer 100 - közölte a cseh statisztikai hivatal szerdán.

\"Folyamatosan emelkedik a dolgozó öregségi nyugdíjasok száma. Ők a hatályos szabályok szerint nyugdíjukat is rendszeresen megkapják\" - mondta Daniel Chytil, a statisztikai hivatal szakértője.

Ondrej Nyvlt, a statisztikai hivatal egy másik szakértője úgy véli, hogy a rendszeresen dolgozó cseh öregségi nyugdíjasok aránya nem magas, bár emelkedik. \"Jelenleg a nyugdíjasok 11,5 százaléka van alkalmazásban\" - jelentette ki Nyvlt. Szerinte a nyugdíjasok még nagyobb arányú bekapcsolását a munkába a részmunkaidős állások alacsony száma korlátozza.

A statisztikai hivatal felmérése szerint a néhány éven belül nyugdíjba vonuló emberek körében jelenleg nagyon magas a továbbra is dolgozni akarók száma. \"Az ötven évnél idősebbek 40 százaléka nyugdíjba vonulása után is dolgozni szeretne. Mintegy 460 ezer személyről van szó\" - állítja a hivatal. Prágában ez az arány 80 százalék, tehát jóval magasabb az országos átlagnál.

A felsőfokú végzettséggel rendelkezők 63, az alapműveltséggel rendelkezők 32 százaléka szeretne dolgozni.

A cseh lakosság fokozatosan öregszik. A 65 éven felüli állampolgárok jelenleg az összlakosság mintegy 17 százalékát teszik ki. 1990-ben ez az arány 12 százalék volt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet