BUX 139111.47 1,08 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

\"A nyugdíjam biztos nem elég a megélhetésre\"

A Baring Asset Management friss felmérése szerint a britek közel 44 százaléka szerint, amikor a munkát abbahagyják idős korukban, akkor várhatóan nem a nyugdíjból fognak megélni. Az állami nyugdíj sokak szerint nem lesz elég arra, hogy az életszínvonalukat fenn tudják tartani, ezért más forrásokból próbálják előteremteni a szükséges összegeket. A felmérés azért is tanulságos, mivel minden negyedik ember egyszerűen nem tudja, hogy miből tudja majd a nyugdíjas kori betevőjét előteremteni - írja a Telegraph.

2012. augusztus 9. csütörtök, 09:55

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner> A vagyonkezelő 1500 embert kérdezett meg, a válaszadók 30 százaléka pedig a nyugdíj helyett a saját megtakarítására akar támaszkodni nyugdíjas korában. Hasonló arányban voltak azok a válaszadók, akik azt mondták, hogy az életszínvonalukat a saját ingatlanvagyonuk felélésével próbálják megoldani. Sőt nem elhanyagolható, 17 százalékos arányban mondták azt az emberek, hogy az örökségükből akarnak majd megélni.
</banner>

<banner>A vagyonkezelő felmérése is bizonyítja, hogy az állami nyugdíjban való bizalom historikus mélységben van, és sokan még nem gondolnak az idős korukra, ami egybecseng a nyugdíjalapok szövetségének figyelmeztetésével, miszerint az ország alvajáróként egy nyugdíjválság felé halad.
</banner>

<banner>Mario Valensise, a Baring befektetési igazgatója szerint nagyon meglepő, hogy az angolok mennyire másként gondolkoznak az időskori életszínvonal fenntartásának módjáról. Nagy probléma, hogy például amikor a diverzifikáció és a több lábon állás fontos lenne, akkor sok válaszadó abban próbál hinni, hogy örökségből meg tudja majd oldani a problémáit, ami hatalmas tévedés.
</banner>

<banner>Valensise szerint a felmérés legnagyobb tanulsága, amely a legnagyobb kihívást jelenti egyben, hogy az emberek fele gyakorlatilag elismerte, hogy vagy nem lesz hivatalos nyugdíja, vagy olyan alacsony mértékű lesz az, hogy abból nem tud majd megélni. A kormány próbál ez ellen tenni, egy friss módosítás szerint egy olyan rendszert hoznának létre, amely szélesebb kör számára tenné elérhetővé a nyugdíjcélú megtakarításokat.
</banner>

<banner>A rendszer októbertől a vállalati nyugdíjprogramokat akarja kibővíteni, az új rendszerben a résztvevő munkavállalók számára automatikusan fog utalni bizonyos összeget a munkáltató, amit viszont a munkavállalónak is ki kell egészítenie. Először csak a bruttó jövedelem egy százaléka lesz az elvárás, ez viszont 2018-ig 8 százalékra fog emelkedni, amelyből a munkavállalónak 4 százalékot kell állnia. A kritikusok szerint éppen az alacsony keresetűek számára lesz nehézkes az új rendszer, hiszen így kevesebb pénzt vihetnek haza, ezért sokan a rendszerből való kimaradással reagálhatnak.</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet