BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EU még mindig Mark Zuckerberg haját húzza

Úgy tűnik, hogy a DMA-törvény márciusi életbe lépésével nyughatatlanná vált az Európai Unió a techóriásokkal szemben.

2024. július 1. hétfő, 20:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vádat emel a Meta ellen az Európai Unió a digitális szabályok megsértése miatt. Az előzetes megállapítások alapján ugyanis a szabályozó hatóságok arra jutottak, hogy a Meta havi előfizetéses szolgáltatása problémás.

A felkínált bináris választási mód ugyanis nem nyújt azon felhasználóknak valódi lehetőséget, akik nem akarják, hogy a Meta nyomon kövesse a netes tevékenységüket.

A HWSW megjegyzi, több támadás is érte a modellt annak novemberi indulása óta mind a fogyasztóvédők, mint pedig a jogvédők részéről. Erre reagálva a Meta a múlt héten jelentette be, hogy csökkenti a szóban forgó szolgáltatás havidíját, azonban ez sem nyugtatta meg a kedélyeket. A szabályozók szerint ugyanis a mostani gyakorlatával a vállalat hamisan állítja azt, hogy a felhasználóknak valódi választási lehetősége van.

Idén március 7-én lépett életbe az Európai Unió digitális piacokról szóló törvénye (DMA), valamint az EU-s állampolgárok védelmét szolgáló Digital Service Act (DSA). A két törvény célja, hogy szigorúbb korlátok közé szorítsák a kínai és az amerikai techcégeket, megakadályozva, hogy a piac egy-egy adott szegmensében monopóliumot hozzanak létre.

Brüsszel nélkül áll pályára Mark Zuckerberg új univerzuma
A Threads felhasználók mostantól mindenhol behatóbban láthatják majd a hozzászólásaikat és a bejegyzéseiket az úgynevezett föderációs univerzumon, vagy röviden födiverzumon keresztül. Pontosabban szinte mindenhol, az EU ugyanis megint külön utakon jár.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet