A Mol vezérigazgatója, Hernádi Zsolt egy friss interjúban kijelentette, hogy Magyarország teljes leválása az orosz kőolajról évente 500–600 millió dollár (180-216 milliárd forint) többletköltséggel járna. 

Az ATV Egyenes Beszéd című műsorában Hernádi ezt azzal magyarázta, hogy az ország elsősorban vezetéken keresztül kap olajat, szemben Nyugat-Európával, amely tengeri útvonalakon is hozzáfér. A Kelet-európai országok, így Magyarország sem rendelkeznek tengeri olaj-infrastruktúrával, így jobban rá vannak utalva a vezetékes szállításra.

Mint ismert, az Európai Bizottság 2027-re teljes mértékben megszüntetné az EU orosz energiától való függését. A terv fokozatosan vonná ki az orosz olajat, gázt és atomenergiát az uniós piacokról.

Hernádi bírálta az orosz energiaimportra az amerikaiak által javasolt 500 százalékos büntetővám ötletét, amelyet irreálisnak és gazdaságilag kivitelezhetetlennek tart. Hernádi szerint az ilyen intézkedések inkább politikai nyomásgyakorlásról szólnak, semmint piaci logikáról, és részei lehetnek egy szélesebb tárgyalási folyamatnak, amelyet akár Donald Trump amerikai elnök érdekei is befolyásolhatnak.

Szijjártó Péter külügyminiszter állítását, miszerint „Magyarország nem fogja tudni kielégíteni üzemanyagigényét az oroszországi olaj nélkül”, Hernádi nem cáfolta, kiemelve, hogy „jelenleg semmi biztosíték nincs arra, hogy a magyar és a szlovák finomítót teljes egészében, teljes kapacitással működtetni tudnánk” orosz olaj nélkül.