BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kellemetlen pillanat Szijjártónak: Palkovics elismerte, hogy téma volt a gödi mérgezés

Palkovics László cáfolta a külügyminiszter állításait a gödi akkugyárról.

2026. május 7. csütörtök, 17:08

Fotó: Facebook / Szijjártó Péter
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Palkovics László a 24.hu podcastinterjúban arról beszélt, hogy az akkugyárak környezetszennyezési ügyei többször is napirendre kerültek a kormányüléseken.

Az egykori technológiai és ipari miniszter kijelentése azért is figyelemre méltó, mert ezzel lényegében szembement Szijjártó Péter korábbi állításaival.

Palkovics úgy fogalmazott: „Az ilyenfajta ügyek nyilván megjelentek a kormányüléseken azzal a kitétellel, hogy ne történjen ilyen, és ha történt, akkor találjuk meg a felelősét”.

A téma előzménye, hogy korábban a Telex arról írt: a gödi Samsung-gyárban történt súlyos mérgezések miatt a titkosszolgálatok is vizsgálódtak, és a kabinetben még a gyár működésének leállítása is felmerült. A lap szerint végül az üzem fenntartását támogató gazdasági érdekek bizonyultak erősebbnek.

Az ügy politikai vitává is fajult, miután Magyar Péter azt állította, hogy Szijjártó Péter lobbizott a gyár működésének fenntartása mellett.

A külügyminiszter erre reagálva „orbitális hazugságnak” nevezte, hogy tudott volna bármilyen környezetszennyezésről, illetve hogy a kormány foglalkozott volna az üggyel.

Palkovics az interjúban arról is beszélt, hogy miniszterként végig támogatta Magyarország akkumulátoripari stratégiáját, még akkor is, amikor erről komoly vitái voltak Nagy Márton gazdasági miniszterrel. Elmondása szerint végül az akkuipar mellett érvelő álláspont kerekedett felül a kormányon belül.

Ez is érdekelhet