BUX 138437.52 0,59 %
OTP 44430 1,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új miniszteri biztost kapott a kormány, meglepő feladatot lát el

A holnapi naptól kezdődően kezdi meg a munkát a Nemzetgazdasági Minisztérium égisze alatt. Ugyanakkor egy másik miniszter biztos távozik a tárcától.

2024. november 11. hétfő, 18:47

Fotó: MTI / Hegedűs Róbert
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Láng Róbertet nevezte ki az új egészségiparért és egészségturizmusért felelős miniszteri biztossá. A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a miniszteri biztostól elvárja, hogy feltárja munkája során az iparág fejlődési lehetőségeit és segítse javaslataival a nemzetgazdasági minisztérium egészségipar fejlesztéséért végzett munkáját.

A minisztérium azt írja, Láng Róbert az elmúlt években előbb az Állami Egészségügyi Ellátó Központ szakmai  vezetőjeként, majd az Országos Kórházi Főigazgatóság vezető tanácsadójaként aktívan részt vett a magyar egészségügy fejlesztésében.

Miniszteri biztosként az lesz a feladata, hogy nyomon kövesse az egészségipar aktuális kérdéseit, az egészségügyi ellátók vagyongazdálkodását és finanszírozását, továbbá, hogy segítse az egészségügyi adatvagyon ipari hasznosítását, ezzel támogatva a nemzetgazdasági miniszter munkáját, valamint az egészségipar további fejlesztését.

A tárca közölte továbbá, hogy Kovács Zsolt nemzeti biztosítási stratégiáért és pénzügyi szolgáltatásokért felelős miniszteri  biztos kinevezése 2024. november 11-től megszűnik.

Ki kell mondani, az állami kórházak felét be kell zárni
Kóka János szerint az egészségügyben a finanszírozási rendszer átalakítására van szükség, jelenleg egy szektorsemleges finanszírozás bevezetése kockázatos lenne. Rékassy Balázs szerint pedig jól jönne egy NEAK+, ami kinyitná egy kiegészítő biztosítás lehetőségét az állami betegek számára, erről a Nagy Magánpraxis Napon beszéltek.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet