BUX 138984.19 0,99 %
OTP 44640 1,5 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Döntött a kormány: jönnek a pellet- és biomasszakazánok

400 konténeres kazánt szereznek be októbertől a fűtési szezon végéig, hogy csökkentsék a közintézmények földgázfelhasználását - erről Palkovics László miniszter beszélt az atv.hu-nak.

2022. szeptember 14. szerda, 21:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az októbertől kezdődő fűtési szezon végéig 400 konténerkazán beszerzése történik meg, melyekkel a kormány csökkenteni kívánja a földgázfelhasználást a közintézményekben. Ezek a konténer kazánok pelletet és biomasszát égetnek és hamar telepíthetők.

“A kazánok odahelyezhetők az épületek mellé, és így meleg vízzel lehet az épületet fűteni” - derült ki a Palkovics László technológiai és ipari miniszter szavaiból.

A kazánok megrendelése zajlik külföldről is, de itthon is gyártanak ilyeneket - olvasható a portálon.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet