BUX 139192.62 1,14 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már az elitiskolákba sem találnak pedagógust

Nagyjából 16 ezer pedagógus hiányzik a hazai közoktatásból, mondta Szabó Zsuzsa. A szakszervezetek képviselői ma délután találkoznak az oktatási tárca vezetővel, ha nem sikerül megegyezni, akkor sztrájkkal indulhat az idei tanév.

2022. augusztus 30. kedd, 17:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen 16 ezer pedagógus hiányzik a hazai oktatási rendszerből, az idei tanévre pedig 4800 pedagógussal lett kevesebb, ennyire nem vonzó a pedagógusi pálya a fiatalok, a pályakezdők számára.

Számtalan bizonytalanság lengi körül a most csütörtökön, szeptember 1-jén kezdődő tanévet, ám ezek közül a legnagyobb problémának a pedagógushiányt érzékeli Szabó Zsuzsanna, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke.

Azt látják a szervezetnél, hogy a 16 ezer hiányzó kollegát már nem lehet helyettesíteni, és ez egész biztosan problémát okoz majd az iskolákban – mondta Szabó Zsuzsanna az RTL Klub Reggeli című műsorában. Tudnak olyanról, hogy egy egész tanévben a történelemtanár tanította a fizikát. És ha az a gyerek az orvosira készül, vagy olyan területre, ahol a fizika domináns, neki nem ugyanaz az esélye, mint akit egy szaktanár tanít – vetette föl a PSZ elnöke.

A pedagógus szakszervezetek ma délután találkoznak a kormány oktatás politikusaival, a céljuk, hogy már szeptemberben megemeljék a fizetésüket, vészhelyzetet hirdettek az oktatásban, és ha nem sikerül megegyezni, akkor pedagógus sztrájkkal indulhat a tanév. 

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet