BUX 138911.27 0,93 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A városokban a lábunkra olvad az aszfalt

Csütörtökön napközben kutya meleg lesz, 30-36 fok közötti hőmérsékletet ígérnek a meteorológusok. Az országos tiszti főorvos csütörtöktől szombat éjfélig hőségriadót rendelt el.

2022. augusztus 3. szerda, 17:11

Fotó: MTI Fotó / Varga György
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csütörtök estig a Kárpát-medence időjárását egy magasnyomás alakítja, napos, döntően csapadékmentes idő várható - írja az MTI az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése alapján.

Csütörtökön napközben sok napsütés, kánikula várható kevés gomolyfelhővel, csapadék nem lesz. A szél többnyire mérsékelt marad. 

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet döntően 15 és 21 fok között alakul, de a hidegre érzékeny helyeken ennél néhány fokkal hűvösebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 30 és 36 fok között várható.

Csütörtöktől szombat éjfélig harmadfokú hőségriasztást adott ki az országos tisztifőorvos.

Erre számítson, ha Európa más országba utazik

Jelenleg Skandinávia és a Brit-szigetek nagyobb részének időjárását alakítják ciklonális hatások, emellett pedig Ukrajna fölött is örvénylik egy elöregedőben lévő ciklon. Ezeken a tájakon több helyen fordul elő eső, zápor, zivatar.

Európa legnagyobb részén azonban egy nagy kiterjedésű anticiklon hatására napos, döntően csapadékmentes az idő, csak kevés helyen alakulnak ki a délutáni órákban frissítő záporok, zivatarok. A legmagasabb nappali hőmérséklet a kontinens döntő részén megfelel a sokévi átlagnak, de Norvégiában és a Kelet-európai-síkság nyugati részein kissé hűvösebb van a megszokottnál.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet