BUX 138921.92 0,94 %
OTP 44540 1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Kúria a sztrájkoló tanárok javára döntött

Nem volt jogellenes a januári figyelmeztető tanársztrájk a Kúria ítélete szerint – írja a Telex. A sztrájkot a Fővárosi Ítélőtábla februárban minősítette jogellenesnek, miután az Emmi ezt egy viszontkérelemben előterjesztette. A jogerős ítélettel szemben a szakszervezet a legfelsőbb bírósághoz fordult.

2022. július 4. hétfő, 17:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kúria friss ítéletében helyt adott a PDSZ ügyvédje által benyújtott felülvizsgálati kérelemnek, a figyelmeztető sztrájk alatti még elégséges szolgáltatás kérdésében a nemperes eljárásban a szakszervezeteknek adott igazat. A másodfok a még elégséges szolgáltatás kérdésében nem ítélkezett másképpen, viszont mivel 2022. január 31-éig nem született meg a másodfokú végzés, a figyelmeztető sztrájkot jogsértőnek ítélte meg - olvasható a portálon.

Ezt az ítéletet változtatta meg a Kúria, kimondva, hogy a figyelmeztető sztrájk a szakszervezetek által ajánlott még elégséges szolgáltatásokkal együtt – amely nem tartalmazta a sztrájk alatti tanítást – jogszerű volt.

A legfelsőbb bíróság ítéletében megállapította, hogy „Helytállóan hivatkoztak a kérelmezők a felülvizsgálati kérelmükben arra, hogy a 2022. január 31-én megtartott sztrájk nem minősülhet jogellenesnek a Sztrájktv. 4. § (2) bekezdése alapján, mert még a kérelmezett maga sem hivatkozott arra, miszerint a megtartott sztrájk az elsőfokú bíróság által megállapított még elégséges szolgáltatás teljesítését gátolta. Az eljárt bíróságok a kérelmezett viszontkérelmét a Sztrájktv. 3. § (3) bekezdése alapján pedig egyezően megalapozatlannak találták.”

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet