BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ügyvédnek adta ki magát, átvert 300 céget, mire lebukott

Több mint háromszáz vállalkozást károsított meg egy nő, aki az egész országra kiterjesztette a "működési területét". A több tízmilliós károkozás több mint 8 év börtönbüntetést ért első fokon - írta meg az MTI.

2022. május 23. hétfő, 14:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Esztergomi Járásbíróság első fokon nyolc év börtönbüntetésre ítélt egy nőt, aki férfitestvérével együttműködve ügyvédnek, illetve közjegyzőnek adta ki magát, és országszerte 310 vállalkozást károsított meg.

A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség közlése szerint az elkövető úgy dolgozott, hogy azt állította:az Igazságügyi Minisztérium kártérítést állapított meg az adott vállalkozásnak korábbi, jogosulatlanul felszámolt reklámozási díjak miatt. A pénzhez viszont csak akkor jutnak hozzá, ha a megadott számlára kártérítési fedezetet fizetnek.

A nő több vállalkozást pedig azzal keresett meg, hogy a sértettek által vezetett cégeket az interneten reklámozták, melynek díját be kell fizetni.

Az elkövető ellen 2018-ban emeltek vádat 248 rendbeli csalás és 222 rendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt, majd az ügyet egyesítették a Székesfehérvári Járásbíróság eljárásával, ahol 62 rendbeli csalás és 50 rendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt indult vádemelés.

Az okozott kár meghaladja a több tízmillió forintot. A nőt az Esztergomi Járásbíróság nyolc év börtönbüntetésre ítélte, testvére felelősségét külön eljárásban vizsgálják. Az ítélet nem jogerős, az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a vádlott és védő fellebbezést jelentett be elsősorban felmentésért, másodsorban a büntetés enyhítésért.

Szabó István M.
Szabó István M.

Ez is érdekelhet