BUX 138501.78 0,64 %
OTP 44460 1,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túligényelték a napelemes pályázat keretösszegét

Túligényelték a nagy lakossági napelemes EU-pályázat első fordulós keretösszegét, azaz több, mint 101 milliárd forintnyi támogatási igény ömlött be a rendszerbe - tudta meg a Portfolio az Innovációs és Technológiai Minisztérium Sajtóosztályától.

2022. február 9. szerda, 21:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Múlt vasárnap, február 6-án zárult le az EU helyreállítási alapjából és a magyar költségvetésből finanszírozott nagy lakossági napelemes és fűtéskorszerűsítési pályázat első beadási fordulója az utolsó régióban is.

A Portfolio a pályázatot kezelő ITM Sajtóosztályától megérdeklődte, hogy mennyi volt országosan, illetve megyei szinten a beadott pályázatok darabszáma és volumene, illetve a csak napelemre és a komplex felújításra beadott támogatások darabszáma és összege megyei és országos szinten.

A tárca egyelőre számszerű eredményeket nem közölt, viszont a válaszból az következik, hogy az első ütemre elkülönített közel 101 milliárdos keretösszeget túligényeltékEz komoly fejlemény, láthatóan nagy érdeklődést váltott ki a kiírás és így ha minden támogatási igény jogosult a forrásra, elképzelhető, hogy a későbbi fordulókra elkülönített keretből kell előrehozni a mostani igények kielégítésére.

"A pályázat népszerűségét és sikerét mutatja, hogy az első ütemre meghirdetett keretösszegnél is nagyobb volt az érdeklődés a magyar családok és háztartások részéről. Jelenleg a beérkezett pályázatok ellenőrzése és értékelése zajlik, ezt követően tudunk azokról további, részletes információt nyújtani" - mondta a lapnak az ITM.

A pályázat buktatóiról itt írtunk részletesen.

Tér Diána
Tér Diána

Ez is érdekelhet