BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágább lett az euró

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben a hét végén a nemzetközi devizapiacon.

2021. szeptember 20. hétfő, 08:50

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eurót a péntek esti 352,75 forint után 353,10 forinton jegyezték hétfő reggel nyolc órakor a bankközi piacon. A dollár jegyzése 300,70 forintról 301,44 forintra, a svájci franké pedig 322,94 forintról 323,26 forintra emelkedett - írja az MTI. 

Hétfő reggel forint 1 százalékkal volt gyengébb az egy héttel korábbi árfolyamánál, a dollárral szemben 1,8 százalékkal gyengült a múlt hétfői kezdéshez képest, a svájci frankkal szemben pedig 0,3 százalékkal gyengült.

A hónap eleje óta a forint 1,3 százalékkal gyengült az euróval, 2,1 százalékkal a dollárral és 0,2 százalékkal a svájci frankkal szemben. Az év eleji jegyzésénél az euróhoz mérten 2,6 százalékkal áll erősebben a forint, 1,6 százalékkal gyengébben a dollárral szemben és 3,6 százalékkal erősebben a svájci frankhoz képest. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet