BUX 139081.83 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Népszava: Zárlatot rendeltek el a Szent János kórház sebészetén

Felvételi zárlatot rendeltek el a Szent János kórház sebészetén, mert a hét elején kiderült, hogy egy orvos koronavírus-fertőzött, őt azonnal karanténba küldték - írja a Népszava.

2021. szeptember 5. vasárnap, 13:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több dolgozó és beteg covidos a Szent János kórház sebészeti osztályán – értesült a portál. A kórház főigazgatója felvételi zárlatot rendelt el még péntek délután. Ez azt jelenti, hogy egyelőre nem fogadnak új beteget a sebészeti osztályon, a már ott kezelteket ellátják.

A lap úgy tudja, már a hét elején kiderült, hogy egy orvos Covid-fertőzött, őt azonnal karanténba küldték. Ő a mostani zárlatot kiváltó fertőzések észlelésekor már napok óta nem vett részt az osztály munkájában. Pénteken további egy dolgozó és egy beteg lázasodott be.  Ezért leszűrték az összes munkatársat és bennfekvőt. A tesztelés nyomán találtak még három fertőzöttet.

A hétvégén az osztályt takarítják, fertőtlenítik, vasárnap vagy hétfő újabb teszteket végeznek, s amennyiben nem találnak vírussal fertőzött embert, újranyithatnak.

A Népszava intézményi forrásból úgy tudja: egy hete már a Szent Margit kórházból is több tucat fertőzöttet szállítottak Covid-osztályokra.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet