BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olajdrágulás miatt 6-8 forinttal is emelkedhet az üzemanyagok ára a jövő héten

A holtankoljak.hu szakportál szerint nem ússzuk meg az üzemanyag-drágulást a jövő héten, annak ellenére sem, hogy a forint erősödött a dollárral szemben.

2021. augusztus 29. vasárnap, 10:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Fordult a kocka: a Brent olaj hordónkénti ára egy hét alatt újra átlépte a 71 dolláros árszintet. Ez egy hét alatt közel 8 százalékos emelkedést jelent, hiszen a hét elején még 66 dollár volt egy hordó Brent ára.

Ezt figyelembe véve sajnos jövő héten nem ússzuk meg az üzemanyagárak emelkedését, annak ellenére sem, hogy a forint tovább erősödött a dollárral szemben - véli a szakportál, amely szerint 6-8 forintos emelkedés jöhet.

Legutóbb augusztus 25-én szerdán csökkentek az üzemanyagárak. Jelenleg átlagosan a banzinért 438, a gázolajért 435 forintot kell fizetni.

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) heti statisztikája szerint a benzin a 2012. április 23-mal kezdődő héten került a legtöbbe, 454,7 forintba. A gázolaj pedig a 2012. január 23-mal kezdődő héten került 451,8 forintba.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet