BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Időjárás: bajban van a délkeleti országrész

Miközben hazánk északnyugati fele, kétharmada az elmúlt napokban, hetekben többször is megázott és a talajban van több-kevesebb nedvesség, a délkeleti területeken igen súlyos az aszály. Márpedig a hét végéig jelentős csapadék nem várható, arrafelé a baj tovább fokozódik az öntözés nélküli szántóföldi kultúrákban - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ)

2021. augusztus 12. csütörtök, 12:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hét végéig nem változik lényegesen időjárásunk, a meleg viszont fokozódik, markáns front és lehűlés majd kedden-szerdán érkezhet.

Hétfőig csak elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar, területi átlagban számottevő csapadék nem valószínű.

Kedden és szerdán nő meg majd a záporok esélye. A levegő páratartalma napközben 50, sokfelé 40 százalék alá csökken, levélnedvesség csak harmatból várható. Keddtől érkezhet majd nedvesebb levegő térségünkbe. A talaj országszerte száradni fog a következő napokban, ez az északi, északnyugati részeken nem okoz gondot, de az Alföldön, főleg annak középső és déli részén súlyosbodik az aszály. Fokozódik a meleg, főleg a déli országrészben, a csúcshőmérsékletek arrafelé vasárnap és hétfőn a 36-37 fokot is elérhetik.

Keddtől kezd majd hűvösebb levegő érkezni fölénk, csütörtökre 23-28 fokra esnek vissza a maximumok. Kezdetben nem lesz szeles az idő, napközben várhatók időnként élénk széllökések, erős szelet majd a keddi hidegfront hoz a szakértők szerint.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet