BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokkal drágábban tud dolgozni a magyar ipar

A nyers- és alapanyagok drágulása, az euróárfolyam változása miatt jelentősen nőttek az ipari termelői árak.

2021. augusztus 2. hétfő, 09:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ipar termelési árai átlagosan 11,6 százalékkal nőttek júliusban az egy évvel korábbihoz képest - derül ki a KSH hétfőn közzétett jelentéséből. A belföldi értékesítési árak 15,4, az exportértékesítési árak 9,7 százalékkal nőttek. 

Az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers- és alapanyagok drágulása, valamint a forint euróval szembeni árfolyamváltozása befolyásolta.  Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,7, az exportértékesítés árai 0,7, így az ipari termelői árak összességében 1 százalékkal nőttek.

Az első hat hónapjában a belföldi értékesítés árak 9,7, az exportértékesítés árai 9,4, az ipari termelői árak összességében 9,5 százalékkal nőttek.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet