BUX 139046.85 1,03 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágábban adják a dinnyét, cserébe nagyon finom lesz

A hétvégén megkezdődik a görögdinnyeszüret az ország déli térségeiben, és az utóbbi hetek kedvező időjárása miatt kiváló minőségre számítanak a termelők, akik a hőségben jellemző nagyobb keresletet folyamatosan, akár szeptember közepéig is ki tudják elégíteni- közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szerdán az MTI-vel.

2021. július 7. szerda, 10:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az inputanyagok és a munkaerő drágulása miatt jelentősen nőtt a bekerülési költség, így várhatóan a görögdinnye - ahogy más zöldségek és gyümölcsök is - a korábbi éveknél magasabb áron kerülhet piacra.

Az idén mintegy 3500 hektáron termesztenek görögdinnyét Magyarországon, és mintegy 150-160 ezer tonna termés várható. Az átlagos dinnyefogyasztás évente, fejenként 12 kiló, ami az idei elhúzódó melegebb időjárás miatt akár két kilogrammal is emelkedhet a kamara adatai szerint.

A termelőket tömörítő Magyar Dinnyetermelők Egyesülete felhívja a kiskereskedők figyelmét, hogy nem lenne szerencsés, ha az import dinnye akciózásával - lévén jelentős mennyiségű olasz, drágább dinnye ragadt bent a nagykereskedelemben - levernék az árakat a magyar dinnye érkezésére. Ez ugyanis a hazai termesztést és ellátást hosszú távon is veszélyeztetné. A Lidl épp a héten jelentette be, hogy az idei szezonban kizárólag magyar gazdáktól származó dinnyét tesz a polcaira. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet