BUX 139130.35 1,09 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: Sidney lezárva, egy taxis miatt

Egy taxisofőr miatt újra terjedni kezdett a járvány az ausztrál nagyvárosban.

2021. június 26. szombat, 09:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ausztrál hatóságok kéthetes teljes zárlat alá helyezték szombattól Sydney városát a koronavírus fertőzőbb, delta variánsának terjedése miatt. A héten Ausztráliában több mint hatvan embernek lett pozitív a koronavírustesztje, valamennyi eset a repülőtéren dolgozó egyik taxisofőrhöz kötődik, aki valószínűleg egy külföldi járat személyzetétől kapta el a betegséget - írja a 444.hu külföldi lapok beszámolói alapján. 

A taxisofőr korábban nem akarta beoltatni magát az AstraZeneca vakcinájával, mert tartott a ritkán előforduló vérrögképződéstől. 

December óta ez az első lezárás Sydneyben, ahol eddig alacsonyan tudták tartani a fertőzöttek számát. A korlátozó rendelet a belvárost, a hozzá közelebbi külvárosi részeket és a strandokat érinti. Az itt lakóknak július 2-áig otthon kell maradniuk, és csak indokolt esetben mozdulhatnak ki. A lakosok nem hagyhatják el a várost, valamint az ország többi területéről is megtiltották a beutazást.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet