BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Így szerepelt a magyar ipar

Az alacsony bázis miatt két számjegyű bővülés szerepel a bizonyítványban.

2021. május 12. szerda, 09:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén márciusban 16,5 százalékkal nőtt az ipari termelés volumene - derül ki a KSH szerdán megjelent, részletes adataiból. Februárhoz képest - a szezonálisan és munkanappal korrigált adatok szerint - 0,4 százalékos volt a többlet. 

A két számjegyű márciusi bővülés elsősorban az alacsony bázisnak köszönhető: tavaly márciusban ugyanis több mint 5 százalékos volt az éves hanyatlás a járvány miatt. 

A most közzétett részletes ipari statisztika szerint idén márciusban a járműgyártás kiugróan, 28 százalékos növekedést ért el, ami főleg az előző év azonos időszakában történt átmeneti gyárleállások miatti alacsony bázisértékkel van összefüggésben. 

Az év első három hónapjában már pluszba került az ipar, a termelés volumene közel 4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet