BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hazudott a Főkert: mégsem nyitották ki az ivókutakat a Margitszigeten (pontosítva)

A múlt héten még azt válaszolta a Főváros a Napi.hu kérdésére, hogy legkésőbb a hétvégéig kinyitják az ivókutakat Budapest egyik legnépszerűbb parkjában. Ez azonban nem történt meg.

2021. május 10. hétfő, 12:15

Fotó: Napi.hu / Jaksa Vivien
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Május 10-én hétfőn is szárazak maradtak az ivókutak a margitszigeti futópálya mellett, holott a főváros az ígérte, legkésőbb a május 8-9-i hétvégére üzemelni fognak a kutak. A futók azonban szomorúan tapasztalhatták, hogy sem az Árpád hídhoz közel eső parkoló mellett, sem a Margitszigeti Atlétikai Centrum bejáratánál lévő kút nem ad vizet. 

Utóbbi fölött nemrég még egy olyan felirat díszelgett, hogy téliesítették, nyitás tavasszal. Ezt időközben leszedték. A Főkert egy hete még azzal indokolta a kutak nyitásának elmaradását, hogy azt nem lehet megtenni, amíg a fagyveszély el nem múlik, az idei április pedig szokatlanul hideg volt. 

A fagyveszélynek azonban most már nyoma sincs, a kutak pedig még mindig zárva vannak. Lapunk munkatársa egy ott dolgozó Főkert-alkalmazottól megkérdezte, mikor várható a kutak nyitása, és az a választ kapta, hogy talán majd júniusban. Budapest más parkjaiban már régen nyitva vannak az ivókutak, érthetetlen, hogy a Margitszigeten miért késlekednek a nyitással, főleg, hogy ott sok sportoló is használná ezeket az egyre melegebb időben. 

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet