BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnyitják az ivókutakat a Margit-szigeten

Végre kinyitják az ivókutakat a Margit-szigeten. Azért késlekedtek eddig, mert áprilisban nagyon hideg volt.

2021. május 4. kedd, 10:08

Fotó: Napi.hu / Jaksa Vivien
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Május első hétvégéjén is tömegek lepték el a Margit-szigetet, de a futók, a családok és a kutyások legnagyobb bánatára egyetlen ivókút sem működött a sziget területén a nyárias, 25 fokos melegben. A Margitszigeti Atlétikai Centrumnál lévő kúton is csak egy felirat volt látható, miszerint a kút téliesítve van, a nyitása tavasszal várható. 

A Főkert tájékoztatása szerint a kutakat csak akkor lehet megnyitni, ha a fagyveszély teljesen elmúlt - közölte a Főváros a Napi.hu-val. A szokatlanul hideg április követően úgy tűnik, hogy ez a veszély már nem fenyeget, ezért megkezdődik a kutak fokozatos megnyitása, és nagyjából a hét végére már mindegyik működni fog.

Becslések szerint napi 10-20 ezer ember jár a Margit-szigetre rekreációs, sportolási célokból.

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet