BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az egyik vakcinát háromszor kell beadatni

A kínai vakcinát háromszor is be kell adni a hatékonyság érdekében - mondta az ATV-nek Rusvai Miklós virológus, aki hozzátette, hogy komolyabb mellékhatásról nem tudunk ezzel a készítménnyel kapcsolatban.

2021. január 14. csütörtök, 20:04

Fotó: MTI Fotó / Vasvári Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jó esély van arra, hogy Kínából a Shinofarmtól szerezzünk vakcinát, ami az egyik olyan keleten gyártott vakcina, amivel már több, mint 20 millió embert beoltottak és ami egyértelműen hatékony védettséget nyújt - mondta Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón.

Egyelőre azonban egyetlen kínai vakcinának sincs engedélye arra, hogy az Unió területén felhasználják.

Rusvai Miklós virológus szerint, ha őszig el akarjuk érni a nyájimmunitást, lehet megoldás a kínai oltóanyag. Ez elölt vírust tartalmaz, eddig komoly mellékhatásokról nem érkezett hír, pedig több keleti országban beadták már.

Hátránya ennek a vakcinának, hogy háromszor kell oltani. Kétszer kell oltani 28 napos időközzel és a harmadik oltást az 56. napon kell adni - idézi a portál a szakember.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet