BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszáz embert büntetett meg a rendőrség a vasúti akcióban

Egy hét alatt csaknem kétszáz emberrel szemben szabott ki helyszíni bírságot a rendőrség a vasúti biztonság érdekében végzett egyhetes ellenőrzés során - írja az MTI a rendőrség közlése nyomán.

2020. szeptember 15. kedd, 21:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 4. Rail Action Week elnevezésű nemzetközi vasúti ellenőrzés szeptember 7-én 7 órától 14-én 7 óráig tartott. Az akcióban osztrák rendőrök és magyar katonák is részt vettek.

A rendőrség az együttműködő szervezetekkel lebonyolított akció ideje alatt 1512 vasúti átjárót, 2612 járművet ellenőrzött, 985 fő gyalogost és 424 kerékpárost igazoltatott.

Egy hét alatt összesen 26 szabálysértési eljárás indult, 197 emberrel szemben helyszíni bírságot szabtak ki. A vasúti átjárón való áthaladás szabályainak megsértése, illetve vasúti szabálysértés elkövetése miatt 219 embert figyelmeztettek.

Az akció ideje alatt a vasúti átjárókban elhelyezett 3490 biztonsági berendezést ellenőriztek. Vasúti jelzés, fél-, illetve fénysorompó megrongálása miatt két embert, míg a vasúti vágányok festékszóró spray-vel történő megrongálása miatt három embert értek tetten - írta a rendőrség a police.hu-n.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet