BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaszólt Orbánnak Karácsony: a fővárosnak nincs 100 milliárdja

A fővárosnak nemhogy 100 milliárd forint szabad forrása nincs, hanem ennél is nagyobb kieséssel kell megküzdenie, jelentős részben a kormány döntése miatt - reagált Facebook-oldalán Karácsony Gergely főpolgármester Orbán Viktor péntek reggeli felvetésére, mely szerint a fővárosnak még Tarlós István idejéből van 100 milliárd forintja, amiből 50-60 milliárdot a vállalkozások védelmére kell fordítani. A posztot a hvg.hu szúrta ki.

2020. szeptember 11. péntek, 21:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Karácsony szerint a kormány a következőket tehetné Budapestért:

a közgyűlésben a Fidesz által is megszavazott döntés értelmében ne adóztassa még súlyosabban a fővárost;

ne zárja ki az ellenzéki önkormányzatokat a kormányzati támogatásokból;

haladéktalanul módosítsa úgy a Kisfaludy-programot, hogy annak forrásaiból a budapesti turizmusipar is részesülhessen;

az önkormányzatok bevonásával döntsön az Európai Unió által Magyarországnak szánt, több ezer milliárd forintnyi újjáépítési támogatásról - olvasható a portál szemléjében.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet