BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megpróbáltak 20 ezer silány maszkot szétteríteni

Több mint 17 millió forint értékű, rossz minőségű maszkot vont ki a forgalomból a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2020. szeptember 10. csütörtök, 16:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pest megyében jelentették be vámkezelésre azt a 20 ezer védőfelszerelést, amiről a tételes áruvizsgálatkor úgy tűnt, hogy egészségügyi felhasználásra alkalmatlanok - írja hatóság.

A vállalkozó sem tudta bizonyítani, hogy a szájmaszkok megfelelnek az alapvető egészségvédelmi- és biztonsági követelményeknek. A védőfelszerelésből álló szállítmányt megvizsgálta a fogyasztóvédelmi hatóság is. A szakvélemény alapján a termékek nem felelnek meg a termékbiztonsági szabályoknak és megtiltották azok forgalomba hozatalát.

A több mint 17 millió forint értékű szállítmányt a pénzügyőrök lefoglalták.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet