BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: rosszabb a helyzet Csehországban

Csehországban 486 fővel nőtt az új koronavírus-fertőzöttek száma, ez a járvány tavaszi kezdete óta a második legmagasabb érték - derült ki a cseh egészségügyi minisztérium honlapján szombaton reggel nyilvánosságra hozott adatokból.

2020. augusztus 29. szombat, 09:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Március elseje óta, amikor az első fertőzést kimutatták, már 23 777 ember betegedett meg Csehországban. A legmagasabb napi esetszámot - 503 új igazolt beteg - augusztus 21-én regisztrálták - írja az MTI:

A betegek jelenlegi száma 5861, kórházi kezelésre 139-en szorulnak, közülük 32 állapotát súlyosnak minősítették az orvosok. A betegek 75 százaléka gyógyult meg eddig és 419 ember vesztette életét.

Bár a betegség lefolyása az érintettek többségénél nagyon enyhe, a napi esetek számának gyors növekedése aggodalmat váltott ki. Az iskolák szeptemberi megnyitásával a szakemberek a helyzet további romlására számítanak.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet