BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Telepítsen erdőt! 40 milliárdot szán rá a kormány

Megduplázta a kormány az erdőtelepítésre szánt pénzeket a kormány. Az érintett hazdák ugyanis 80-130 százalékkal nagyobb összeget kaphatnak.

2019. szeptember 28. szombat, 13:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 106 milliárd forint támogatás áll rendelkezésre az erdőgazdálkodás fejlesztésére, ebből erdősítésre közel 40 milliárd forint jut a Vidékfejlesztési programban - mondta Nagy István agrárminiszter szombaton, az Erdők hete rendezvénysorozat budapesti megnyitóján. 

A tárcavezető az MTI tudósítása szerint elmondta, a program átalakításával az erdőt telepítő gazdák a korábbiaknál lényegesen nagyobb, 80-130 százalékkal több forrást vehetnek igénybe.

Az ágazatot 12 pályázati felhívás érinti közvetlenül, ezek közül négy jelenleg is nyitott. Zambó Péter, az Agrárminisztérium földügyekért felelős államtitkára a találkozón ünnepélyesen megnyitotta a 23. Erdők hetét, amelynek programjai országszerte arról szólnak, miként szolgálja az erdők fenntartása és területük növelése a klímaváltozás hatásainak csökkentését.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet