BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kerékpárosok, figyelem! Elbontanak egy balatoni kerékpárút-szakaszt

Az M76 építése kapcsán 2019. augusztus 5-én lezárják a Balatonszentgyörgy, Gulya csárda és a Balatonberény bekötőút mellett futó balatoni bringakör közötti kerékpárutat - írja a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF).

2019. július 25. csütörtök, 15:59

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lezárásra azért van szükség, mert a kerékpárút forgalmát a Balatonszentgyörgyi különszintű csomópont környezetében, közlekedésbiztonsági okokból nem lehet a 76. sz. főút új nyomvonalára terelni.

A kivitelező 2019. augusztus 5-én megkezdi a meglévő kerékpárút bontását. Ehhez az érintett szakasz teljes lezárására van szükség az I. ütem kivitelezésének végéig, várhatóan 2020. július 31-ig.

A kerékpárosok Keszthelyet Balatonszentgyörgytől helyi közutakon kijelölt kerékpáros nyomon közelíthetik meg. Balatonberénynél pedig vissza tudnak csatlakozni a meglévő balatoni bringakörre - írják.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet