BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivonult az ellenzék a parlamentből

Az ellenzék kivonult a plenáris ülésről, miután nem tudták megakadályozni, hogy a Fidesz szerdán átverje a Munka Törvénykönyve módosítását, vagyis a rabszolgatörvényt - írja a 24.hu.

2018. december 10. hétfő, 15:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MSZP emiatt több mint 2900 módosítást nyújtott be a törvényjavaslathoz, amelyet egyenként kellene megszavazni. Kövér László fideszes házelnök azonban gyorsan közbelépett és az Igazságügyi bizottság úgy döntött, hogy a módosításokról egyben kell majd szavazni - olvasható a portálon.

Az ellenzék a plenáris ülésen folytatta az ellenállást - legalábbis a kivonulás előtt. Az MSZP-s képviselők, illetve Vadai Ágnes (DK) fütyüléssel próbálta akadályozni az ülést. Emiatt Kövér László több képviselőnek büntetést ígért. Azt pedig Szabó Tímea, a Párbeszéd képviselője fotózta le, hogy az Országgyűlési Őrség tagjai felsorakoztak az ülésterem előtt, feltételezése szerint azért, hogy esetlegesen kivezessék az ellenzéki képviselőket.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet