BUX 139144.50 1,1 %
OTP 44680 1,59 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hír: mégsem januártól jönnek a komoly áremelések

Eredetileg októbertől akarták emelni a közjegyzői díjakat, ez csúszott januárral, most pedig április elejéig.

2018. december 1. szombat, 14:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közjegyzői díjszabásról szóló igazságügyi miniszteri rendelet nem 2019. január elsején, hanem csak április elsején lép hatályba - derült ki a legfrissebb Magyar Közlönyből, melyet a portfolio.hu szemlézett.

A rossz hír, hogy a díjemelés mértéke ugyanakkora marad, így például emelkedni fog a munkadíj fix összege: 200 millió forint ügyértékig minden sáv esetén egységesen 4500 forinttal.

A tervezet az egy óráért felszámítandó munkadíj 1500 forintról 5500 forintra emelését írja elő. A jegyzőkönyvi tanúsítvány és okirat megőrzésének munkadíja minden megkezdett óráért 3000 forintról 8250 forintra nő majd. (Még nem írt végrendeletet? Könnyen pórul járhat!)

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet